Hirdetések a 11. hétre

A vasárnapi szentmisén igen hosszan hirdette Zoltán atya a plébániánkat érintő jövőheti eseményeket. Íme, a teljesség igényével a hirdetés teljes szövege, érdemes belőle szemezgetni!

 

  • Ne feledkezzünk el a nagyböjti szentgyónás elvégzéséről. Erre megfelelő alkalmat nyújt nagyböjti lelkigyakorlatunk, melyet március 22-én (pénteken) az esti szentmisében, illetve 23-án (szombaton) 14 órától egy lelki nap keretében tartunk. A lelki gyakorlatot Kretovics László Szeged-rókusi plébános vezeti.
  • A Szent Mónika közösség március 12-i alkalma elmarad, a következő  találkozás 19-én lesz.
  • A Görög Katolikus Egyházközség szeretettel hív mindenkit nagyböjti lelki gyakorlatukra, 15-én és 16-án 17 órakor, 17-én 10 órakor. A lelki gyakorlatot Fazakas Attila Szeged-móravárosi lelkész vezeti.
  • Március 12-én, kedden kezdődik a konklávé. Aznap 17 órától vetített előadás, majd szentségimádás lesz a templomban, az esti szentmisét pedig a pápaválasztó bíborosokért ajánljuk föl.
  • Március 13-án 18 órától a plébánián II. János Pál pápa életéről filmvetítés lesz.
  • Március 11-étől (hétfőtől) a szentmisék elején Szent József kilencedet tartunk. Március 19-én (kedden), Szent József ünnepén az esti szentmise keretében plébániánk gyermek közössége rövid műsorral köszönti az édesapákat „Apák napja” alkalmából. Várjuk szeretettel az édesapákat, nagypapákat! 
  • Nagyböjt folyamán mi is bekapcsolódunk a Karitász országos tartós élelmiszer gyűjtésébe. Kérjük a Testvéreket, hogy adományaikat a bejáratnál kihelyezett gyűjtő helyre vagy a plébániára hozzák. 1356 – A Katolikus Karitász adományvonala – részletek a plakáton.
  • Templomunk padjainak ülő párnái valamint a szentély szőnyegei nagyon elhasználódtak, ezért Húsvétra szeretnénk azokat újakra cserélni. Kérjük ehhez a testvérek adományait, melyet a bejáratnál elhelyezett üvegdobozba helyezhetnek el.
  • Egyházunk is csatlakozik az aláírásgyűjtéshez a magzatkísérletek ellen. Részletek a templomi plakáton. Aláírásgyűjtő ív a templomban.
Szent István Király Plébánia Makó Belváros, 6900 Makó Szent István tér 22.