Lélekben felkészülve - VIDEÓVAL

A nagyböjti lelkigyakorlatunk és a lelki nap remek lehetőséget teremtett arra, hogy lelkünket megtisztíthassuk és felkészüljünk a Húsvétra.

A Szeged-rókusi plébános, Kretovics László vezetésével tartottunk kétnapos lelkigyakorlatot plébániánk közösségei részére. Szombaton 14:00 órától egy lelki nap vette kezdetét, ahol Kretovics atya a Keresztről, a mi keresztünkről elmélkedett. 

Ezt követően tanúságtételekre került sor. Ez az esemény több szempontból is csodálatos. Azok a testvérek akik ilyenkor kiállna elénk, nemcsak, hogy nyilvánosan vallják meg Jézusba vetett hitüket, hanem oda is adnak magukból valamit, amit magunkkal vihetünk, ami erősít minket. Csodálatos történeteket hallottunk ez úttal is. Köszönjük! 

Ezt követően kiscsoportos foglalkozások kezdődtek plébániánk termeiben. Amíg a felnőttek ezeken a közös beszélgetéseken vettek részt, addig a kisgyermekekről sem feledkeztünk meg. Fidelis nővér és Tóth Zsolt tanár úr egy kis kézműves játszik. 

A lelkinap lehetőséget teremtett arra is, hogy a Szentgyónás lehetőségével élhessünk.  

Az eseményről egy kis videós összefoglalót készített Majoros Márton!

 

Szent István Király Plébánia Makó Belváros, 6900 Makó Szent István tér 22.